Športovcom roka 2016 na Slovensku sa stal Matej Tóth. Gratulujeme!
Prejsť na navigáciu

Laureáti

10 LAUREÁTI NA OCENENIE A ICH ÚSPECHY

Vysvetlenie skratiek: ZOH – zimné olympijské hry, ZPH – zimné paralympijské hry, MS – majstrovstvá sveta, ME – majstrovstvá Európy, SP – Svetový pohár

Beňuš, Matej (vodný slalom)

• celkový víťaz SP v C1 (trikrát na stupni víťazov - 1-2-0)

• víťaz ankety o hokejistu roka na Slovensku

Rehák Štefečeková, Zuzana (športová streľba)

• na MS v Richmonde 1. v pretekoch s hromadným štartom

• Tour de France 4. raz v sérii získal zelený dres pre najaktívnejšieho pretekára a v 7 etapách bol v top 3 (0-5-2)

• celkový víťaz pretekov Okolo Kalifornie (vyhral 2 etapy)

• na Rely Dakar 5. v kategórii motocyklistov

• v etapách 2x na stupni víťazov (0-1-1)

Tóth, Matej (atletika)

• na MS v Pekingu 1. v chôdzi na 50 km

• víťaz chodeckého seriálu IAAF Race Walking Challenge

• 2. na EP v chôdzi na 20 km v Murcii

• víťaz Dudinskej päťdesiatky v treťom najlepšom svetovom výkone histórie na 50 km (3:34:38 h)

• najlepší svetový chodec roka podľa chodeckého portálu Marcia del Mondo

Varga, Erik (športová streľba)

• na MS v Lonate 1. v trape (obhájil titul)

• na EH v Baku 1. v mix trape so Štefečekovou a 2. v trape

• na ME v Pragersku člen 1. družstva trapistov

• prvý vo svetovom rebríčku ISSF 2015 v trape

Velez Zuzulová, Veronika (zjazdové lyžovanie)

• na MS vo Vaile 4. v slalome, celkove 6. v hodnotení slalomu v SP

• trikrát v pretekoch SP na stupni víťaziek (0-2-1)

Najnovšie správy

TIPOS Športovcom mesiaca jún sú slovenskí hokejbalisti

Ocenenie Akadémie športu „TIPOS Športovec mesiaca jún“ v ankete, ktorej výsledky exkluzívne zverejnil RTVS 1. júla 2017 v relácii Góly, body, sekundy, získali prvýkrát slovenskí hokejbalisti.
TIPOS Športovcom mesiaca máj je horolezec Peter Hámor

Ocenenie Akadémie športu „TIPOS Športovec mesiaca máj“ v ankete, ktorej výsledky exkluzívne zverejnil RTVS 1. júna 2017 v relácii Góly, body, sekundy, získal prvý raz horolezec Peter Hámor.

Víťazi ankety Športovec roka

prináša
b d baner 266x127
Športovec roka, Business Golf Tour, ATP Challenger Open, STARS for STARS a Tennis Champions. Úspešné a populárne projekty agentúry B&D Agency, ktorej prvoradým cieľom je spokojnosť fanúšikov, klientov a partnerov.
b d baner 266x127 2
b d baner 266x127 3
b d baner 266x127 4
b d baner 266x127 6
b d baner 266x127 7