Výsledok ankety športovec mesiaca sa dozviete vždy 1. v mesiaci na RTVS v relácii Góly, body, sekundy
Prejsť na navigáciu

Október (Filip Polášek)

image-1380524852-v

Ocenenie Akadémie športu „TIPOS Športovec mesiaca október“ v ankete, ktorej výsledky zverejnil RTVS 1. novembra 2019 v relácii Góly, body, sekundy a zároveň ďalšie slovenské televízie a partnerské médiá, získal slovenský tenista Filip Polášek.

Na základe zaslaných hlasov sa víťazom ankety TIPOS Športovec mesiaca za október 2019 stal FILIP POLÁŠEK.

Polášek s chorvátskym deblovým partnerom Ivanom Dodigom prekvapili tenisový svet. Po prvý raz si v sezóne 2019 spolu zahrali v posledný júnový týždeň. Cvične si skúsili turnaj ATP v Antalyi na tráve. Prehrali až vo finále, a tak si povedali, že to spolu skúsia aj vo Wimbledone. Zo skúšky bola skvelá semifinálová účasť. Potom vyhrali turnaj ATP Masters Series 1000 v Cincinnati a pridali aj titul v Pekingu.

Mali šancu zahrať si na Nitto ATP Finals v Londýne, ale to by sa museli prebojovať medzi najlepších osem dvojíc tohto roka v rebríčku ATP vo štvorhre. Podarilo sa im to po prieniku do semifinále debla na turnaji ATP v Paríži.

Polášek sa stal po Miloslavovi Mečířovi a Michalovi Mertiňákovi historicky tretím slovenským tenistom, ktorý sa predstaví na turnaji majstrov vo štvorhre. Druhým v ére samostatnosti.