Výsledok ankety športovec mesiaca sa dozviete vždy 1. v mesiaci na RTVS v relácii Góly, body, sekundy
Prejsť na navigáciu

November (Filip Polášek)

image-1380524852-v

Ocenenie Akadémie športu „TIPOS Športovec mesiaca november“ v ankete, ktorej výsledky zverejnil RTVS 1. decembra 2019 v relácii Góly, body, sekundy a zároveň ďalšie slovenské televízie a partnerské médiá, získal druhýkrát v rade slovenský tenista Filip Polášek.

Na základe zaslaných hlasov sa víťazom ankety TIPOS Športovec mesiaca za november 2019 stal FILIP POLÁŠEK.

Filip Polášek získal v sezóne 2019 tri tituly na turnajoch ATP, v ďalších dvoch prehral vo finále, na challengeroch pridal šesť titulov. Na Wimbledone sa senzačne prebojoval spoločne s Ivanom Dodigom do semifinále. O skvelej sezóne najlepšie svedčí, že na začiatku roka bol v rebríčku ATP pre štvorhru na 164. mieste. Bez možnosti hrať na najlepších turnajoch.
Ako prvý Slovák v ére samostatnosti sa dostal do top 10 rebríčka ATP vo štvorhre. Sezónu ukončí ako svetová trinástka. Polášek si ako tretí Slovák po Miloslavovi Mečířovi a Michalovi Mertiňákovi zahral na Turnaji majstrov v Londýne. V skupine vyhrali s Dodigom jeden z troch tesných zápasov a do semifinále nepostúpili.