Výsledok ankety športovec mesiaca sa dozviete vždy 1. v mesiaci na RTVS v relácii Góly, body, sekundy
Prejsť na navigáciu

Marec (Zuzulová)

image-1380524852-v

Ocenenie Akadémie športu „TIPOS Športovec mesiaca marec“ v ankete, ktorej výsledky exkluzívne zverejnil RTVS 1. apríla 2016 v relácii Góly, body, sekundy, získala po rekordný štvrtý raz lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová.

V ankete, ktorú pripravujú organizátori tradičnej slávnosti Športovec roka B&D s.r.o. a výsledky sa oznamujú v RTVS a partnerských médiách, získala Velez-Zuzulová potom, čo obsadila najprv 6. marca tretie miesto vo Svetovom pohári v alpskom lyžovaní v Jasnej v Nízkych Tatrách v domácom prostredí. Potom 19. marca bola na druhej priečke vo finálovom slalome sezóny vo švajčiarskom Sankt Moritzi. Slovenka tak zakončila najlepšiu sezónu kariéry, v ktorej vyhrala dvoje preteky SP a až šesťkrát skončila do 3. miesta. „Marec bol vynikajúci. Ukončila som v ňom moju doteraz najúspešnejšiu sezónu. Bolo to príjemné. Byť Športovcom mesiaca marec je pre mňa stále rovnakým ocenením, akurát sa zmenil názov mesiaca. Pre mňa to má rovnakú hodnotu. Budem sa teraz sústrediť na to, aby som sa výborne pripravila na novú sezónu, aby som sa mohla uchádzať o ocenenia počas ďalšej zimy,“ povedala Velez-Zuzulová do kamier RTVS.

Velez-Zuzulová vyhrala v ankete TIPOS Športovec mesiaca štvrtýkrát po tohtoročnom januárovom a po marcovom a novembrovom víťazstve ešte v predchádzajúcom roku 2015.

Slovenka si prevzala aj unikátne ocenenie a dielo zo skla, ktorého autorkou je výtvarníčka Gordana Turuk.

Exkluzívnym partnerom ankety je spoločnosť TIPOS.