Výsledok ankety športovec mesiaca sa dozviete vždy 1. v mesiaci na RTVS v relácii Góly, body, sekundy
Prejsť na navigáciu

Športovcom mesiaca marec sa stala Veronika Velez-Zuzulová

_0198%20zuzulovaSlovenská zjazdárka Veronika Velez-Zuzulová (30) potvrdila aj v závere sezóny výbornú formu a zaznamenala hneď niekoľko úspechov. V pretekoch Svetového pohára obsadila 2. aj 3. miesto a vďaka tomu sa posunula v celkovom hodnotení slalomu SP na konečné 6. miesto. Zjazdárka získala ocenenie Akadémie športu „Športovec mesiaca marec“ v ankete, ktorej výsledky exkluzívne zverejnilo RTVS 1. apríla 2015 v relácii Góly, body, sekundy.

VERONIKA VELEZ-ZUZULOVÁ SI PREBERÁ OCENENIE ŠPORTOVEC MESIACA ZA MAREC:

Skvelé výsledky v mesiaci marec 2015 odštartovala Velez-Zuzulová 9. marca v slalome FIS vo francúzskom Chamonix. Preteky boli pre najlepšiu slovenskú slalomárku prípravou na podujatie Svetového pohára vo švédskom Aare. A o päť dní neskôr sa jej darilo aj tam. Slovenská reprezentantka vybojovala v Aare 2. miesto a rýchlejšia ako ona bola len Američanka Mikaela Shiffrinová.

Velez-Zuzulová sa presadila aj v posledných pretekoch finále Svetového pohára alpských lyžiarok vo francúzskom Méribeli, keď skončila 21. marca opäť na stupňoch víťazov a to na 3. mieste. Slovenka sa vďaka skvelému záveru sezóny posunula v celkovom hodnotení slalomu na 6. priečku, pred finále SP bola ôsma.

Ďalší kandidáti na Športovca mesiaca marec 2015 (v abecednom poradí):

Klaudia Medlová (snoubording)

Snoubordistka skončila 14. marca na 2. mieste v disciplíne slopestyle na pretekoch Svetového pohára v českom Špindlerovom Mlyne.

Peter Sagan (cyklistika)

Žilinčan sa v pondelok 16. marca dočkal víťazstva na pretekoch Pro Tour po 261 dňoch, keď zvíťazil v 6. etape pretekov Tirreno - Adriatico z Rieti do Porta Sant´Elpidio na trati, ktorá merala 210 km. Na pretekoch Tirreno-Adriatico stal rovnako ako vlani víťazom bodovacej súťaže.

Matej Tóth (atletika)

Stal sa víťazom 34. ročníka medzinárodných chodeckých pretekov Dudinská päťdesiatka, keď dosiahol slovenský rekord, rekord podujatia a svetový výkon roka 3:34:38 h, čo je tiež tretí najlepší čas v histórii na svete.