Výsledok ankety športovec mesiaca sa dozviete vždy 1. v mesiaci na RTVS v relácii Góly, body, sekundy
Prejsť na navigáciu

Športovcom mesiaca jún sa stal hokejista Marián Hossa

image-1380524852-vOcenenie Akadémie športu „Športovec mesiaca jún“ v ankete, ktorej výsledky exkluzívne zverejnil RTVS 1. júla 2015 v relácii Góly, body, sekundy, získal hokejista Marián Hossa (36). Hráč Chicaga Blackhawks vybojoval v tomto tíme zámorskej NHL už svoj tretí Stanley Cup, čím sa stal slovenským rekordérom.

Hossa je chicagským jastrabom od sezóny 2009 a vtedy ani len nemohol tušiť, čo veľkolepé sa mu v tomto drese podarí. Útočník Chicaga sa tešil zo zisku tretieho prsteňa v pondelok 16. júna po výhre 2:0 v 6. dueli finále play-off NHL proti Tampe Bay. Vylepšil aj rekord svojho reprezentačného kolegu Tomáša Kopeckého, ktorý má na konte dva triumfy v NHL v sezónach 2008 i 2010. Hossa dominoval rovnako v roku 2010 a aj v 2013.

„Bolo to niečo skvelé. Prvýkrát sme trofej vyhrali doma a tie oslavy v meste boli famózne. Chicago je už hokejové mesto. Vidieť v uliciach dva milióny fanúšikov je neskutočné,“ hovoril po návrate pre slovenské médiá Hossa, ktorý v tejto sezóne nevynechal ani jeden duel. „Vôbec som to nečakal, že absolvujem všetky zápasy. Je to môj rekord. Vyhýbali sa mi zranenia a to je najdôležitejšie.“ V základnej časti nastúpil na 82 duelov, v play-off pridal ďalších 23 štartov. Celkovo strelil 26 gólov a pridal 52 asistencií.

PREBERANIE OCENENIA ŠPORTOVEC MESIACA JÚN MARIÁNOM HOSSOM

„Samozrejme, každé ocenenie veľmi poteší.  Veľmi si vážim, že som dostal hlasy. Som rád, že takéto ankety existujú, lebo to dodáva motiváciu aj pre iných športovcov podávať čo najlepšie výkony. Je to vynikajúca myšlienka vyhlasovať Športovca nielen raz za rok. Máme šikovných športovcov, každý z nich sa môže nejako presadiť,“ reagoval na ocenenie Hossa.

Anketu „Športovec mesiaca“ vyhlasujú organizátori tradičnej decembrovej ankety Športovec roka.

VIAC INFORMÁCIÍ O ANKETE

VŠETCI LAUREÁTI OCENENIA ŠPORTOVEC MESIACA JÚN 2015:

1. Beňuš Matej za víťazstvo v C1 na Svetovom pohári v Krakove.

2. Hossa Marián za tretí triumf v Stanley Cupe v drese Chicaga Black Hawks. V základnej časti bol tretím najproduktívnejším hráčom Black Hawks (22 + 39), v playoff štvrtým najproduktívnejším hráčom šampiónov NHL (4 + 13). Odohral všetkých 105 zápasov sezóny. Prvý Slovák, ktorý získal trikrát Stanley Cup.

3. Kopp Pavol za striebornú medailu na EH v Baku. Pavol Kopp skončil na EH v Baku druhý v ľubovoľnej pištoli na 60 rán a získal miestenku na OH 2016.

4. Lévai István za bronzovú medailu na EH v Baku. Európske hry v Baku boli pre zápasníkov zároveň európskym šampionátom. Lévai skončil tretí v grécko-rímskom zápasení v kategórii do 66 kg. Lévai je majstrom Európy z roku 2012, na ME 2013 a 2014 získal bronz.

5. Sagan Peter za dve etapové víťazstvá na pretekoch Okolo Švajčiarska. Peter Sagan vyhral 3. a 6. etapu pretekov Okolo Švajčiarska a stal sa aj víťazom bodovacej súťaže (na týchto pretekoch ju vyhral piatykrát za sebou)

6. Štefečeková Zuzana za zlatú medailu s E. Vargom na EH v Baku. Zuzana Rehák Štefečeková získala s Erikom Vargom zlatú medailu v zmiešanom trape.

7. Tužinský Juraj za bronzovú medailu na EH v Baku. Juraj Tužinský skončil na EH v Baku tretí vo vzduchovej pištoli na 60 rán.

8. Varga Erik za zlatú a striebornú medailu na EH v Baku. Erik Varga skončil druhý v trape a so Zuzanou Rehák Štefečekovou v zmiešanom trape.

9. Žirková Zuzana za výkony na ME v Maďarsku, na ktorých prispela k 9. miestu Slovenska a rozlúčila sa s reprezentačnou kariérou.