Výsledok ankety športovec mesiaca sa dozviete vždy 1. v mesiaci na RTVS v relácii Góly, body, sekundy
Prejsť na navigáciu

August (Tóth)

image-1380524852-v

Ocenenie Akadémie športu „TIPOS Športovec mesiaca august“ v ankete, ktorej výsledky exkluzívne zverejnil RTVS 1. septembra 2015 v relácii Góly, body, sekundy, získal chodec Matej Tóth (32). Člen VŠC Dukla Banská Bystrica získal ocenenie vďaka tomu, že v čínskom Pekingu sa stal majstrom sveta v chôdzi na 50 km.

V ankete, ktorú pripravujú organizátori tradičnej slávnosti Športovec roka B&D s.r.o. a výsledky sa oznamujú v RTVS, zvíťazil Matej Tóth suverénne, bez straty hlasu.

„Je to pre mňa veľká česť, ak v auguste, takom silnom mesiaci, keď sme mali aj iných majstrov sveta a veľké úspechy, som to získal práve ja. Veľmi si to cením a ďakujem hlasujúcim novinárom,“ reagoval pre RTVS Tóth, ktorý už bol raz nominovaný. V marci 2015 skončil v našej ankete druhý. „Je to výborná myšlienka, takto oceniť športovcov. Už len keď sa pripomenie ľuďom, že existuje takýto okruh favoritov na ocenenie a v predchádzajúcom mesiaci boli také a také výsledky.“

Exkluzívnym partnerom ankety je spoločnosť TIPOS.

Kandidáti na ocenenie TIPOS Športovec mesiaca august:

1.      Erik Baška: za titul majstra Európy v cestnej cyklistike v estónskom Tartu

2.      Matej Beňuš: za 2. miesto na Svetovom pohári vodných slalomárov v Seu d´Urgell

3.      Dubovcová Natália a Nestarcová Dominika: za 4. miesto na ME v plážovom volejbale v Klagenfurte

4.      Kuril Patrik: za titul majstra sveta v paracyklistike vo švajčiarskom Notwille

5.      Linka Tibor, Myšák Denis, Tarr Juraj a Vlček Erik: štvorkajak za titul Majstrov sveta v K4 na 1.000 m na MS v Miláne

6.      Sagan Peter: za výsledky v úvodných etapách na Vuelte v Španielsku

7.      Tarr Juraj a Vlček Erik: deblkajak za 4. miesto na MS v Miláne v K2 na 1.000 m

8.      Tóth Matej: za titul Majstra sveta v chôdzi na 50 km v čase 3:40:32. Slovensko vďaka nemu získalo prvú atletickú zlatú medailu na majstrovstvách sveta v histórii samostatnosti.

9.      Tužinský Juraj: za 3. miesto vo vzduchovej pištoli na SP v Gabale (Azerbajdžan)